Yozgat’ta KYK Yurdu’nda asansör düştü

Yozgat’ın Sürmeli ilçesinde bulunan KYK yurdunda asansör düşmesi sonucu 2 öğrenci yaralandı. Olayı paylaşan öğrenciler müdür tarafından tehdit edildi. Müdürün öğrencilere “Vermeyeceksin gazeteye” dediği öğrenildi.

Pazartesi günü yaşanan olayın öğrencilerin tepki göstermesi üzerine yurt müdürü ”Beğenmiyorsanız özel yurda gidin” dedi. Sosyal medyada paylaşım yapan öğrenciler, “KYK il müdürü öğrencileri teskin edeceğine parmak saklayarak ‘Vermeyeceksin gazeteye’ diyerek öğrencileri tehdit etti” ifadelerini kullandı.

Barınamıyoruz Hareketi’nin yaptığı paylaşımda ise, “İçinde olan iki arkadaşımızın durumu hakkında hala bilgi verilmiyor. Yurt yönetimi bir ihmal varsa ortaya çıkar diyor. Arkadaşlarımızın hayatı riske girdikten sonra mı ihmallerinizi konuşacağız?” denildi.

Gençlik Spor İl Müdürü Rasim Parlak konuyla ilgili olarak Çamlık Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, herhangi bir düşme olayının yaşanmadığını söyledi. Parlak, “Düşme söz konusu değil. Asansör bakımlarımız yeni yapıldı ve elimizde belgesi de mevcut” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir