Avusturya polisinden Türk taraftara köpekli saldırı

Avusturya ile Türkiye arasında 26 Mart’ta Viyana’da oynanan milli maçının ardından düzenlenen polis operasyonu sırasında, bir polis köpeği tasmasından kurtularak bir Türk taraftara saldırdı.

Avusturya basınına göre ortaya çıkan bir videoda köpeğin, kendisine üç kez durma talimatı verilmesine rağmen bir Türk taraftarın üzerine atlayarak saldırdığı dikkat çekti.

Olayın görgü tanığı olan Türk taraftarlar ise köpeğin kendisinin polisin elinden kurtulmadığını, polisin köpeğin Türk taraftarlara saldırması için emrettiğini iddia etti.

Polis görüntüleri doğrularken Türk vatandaşların iddiasına cevap vermedi.

İşte açıklama:

Olayın farkındayız! Olay 26 Mart 2024’te Praterstern bölgesinde oynanan Avusturya-Türkiye maçından sonra polis köpek biriminin (PDHE) arbedede konuşlanan güçlere destek verdiği sırada meydana geldi.

Operasyonda zorlayıcı güç kullanıldı. PDHE üyelerinin yaptığı başvuruda polis köpeğinin bir kişiyi kolunun ön tarafından ısırarak yaraladığı doğrulandı.

Olay savcılığa gönderildi. Polis, “Ayrıca operasyon dahili olarak değerlendirilecek ve gerekirse uygun önlemler alınacaktır.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x