Başkan Tugay, Muhtarlarla Buluştu; “Yerelde Demokrasinin İlk Kurumu Muhtarlıktır”

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle Karşıyaka’nın mahalle muhtarlarıyla buluştu; “Mahallesini en iyi tanıyan, mahallesinin sorunları bilen muhtarlarımızdır, onlarla birlikte çalışmaktan ve hizmet üretmekten mutluluk duyuyoruz” dedi. 

 

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka’nın mahalle muhtarlarıyla buluştu; Tugay’a CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü ve ilçe örgütü yöneticileri de eşlik etti. 

 

MUHTARLARIMIZ ÖZVERİ İLE ÇALIŞTILAR

Muhtarlara hitap eden Başkan Tugay, görev süresi boyunca birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Yerelde demokrasinin ilk kurumu muhtarlıktır ve yerel yönetimin temel direği olan muhtarlarımızla keyifli ve hüzünlü zamanlarda birlikte Karşıyaka’mıza hizmet ettik. Geçirdiğimiz süre, ortaya konulan dayanışma benim için çok değerli. Karşıyaka gibi kendi kültürü olan değerli bir kente hizmet ediyoruz. Geçmişten günümüze gelen sorunları ya da yeni sorunları çözmek için her gün birlikte bir aile olarak çalışıyoruz. Pandemi atlattık, depremi yaşadık, kentin yanı sıra bütün ülkeyi etkileyen sorunların da üstesinden birlikte geldik. Karşıyakalı muhtarlarımızı biraz ayrı bir yere koyuyorum. Çünkü gerçekten insanüstü bir çaba ile özveri ile çalıştılar. Muhtarlar Günü vesilesiyle bir araya geldik, hafızamızı tazeledik, güzel bir akşam yaşadık. Hem gösterdiğiniz dayanışma hem de Karşıyaka’ya sunduğunuz hizmetler için teşekkür ediyorum. Mahallesini en iyi tanıyan, mahallesinin sorunları bilen muhtarlarımızdır, onlarla birlikte çalışmaktan ve hizmet üretmekten mutluluk duyuyoruz. Özveriyle çalışan değerli tüm muhtarlarımızın gününü en içten duygularımla kutluyor, görevlerinde sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum” diye konuştu. 

 

BAŞKAN TUGAY, KARŞIYAKA’YA HİZMETLERİYLE ANILACAK

Karşıyaka Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Donanmacı Mahalle Muhtarı Coşkun Zenginer, muhtarların halka hizmet ederken kendilerini geliştirmekle mükellef olduğunu belirterek, “Biz hem eğitim hem sağlık hem kültür birçok alanda halka hizmet ediyoruz. O nedenle sürekli gelişmeliyiz. Ayrıca örgütlenme de görevlerimiz arasında. Örgütlenme önce hanede başlar sonra apartmanda, mahallede, ilçede, ilde ve ülkede devam eder. Bize bu noktada da çok görevler düşüyor. Biz bu görevleri yerine getirirken bize destek olan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a teşekkür ediyoruz. Başkanımız Karşıyaka’ya kattığı değer, yaptığı hizmetlerle anılacak bir başkandır” diye konuştu. Zenginer konuşmasının ardından Başkan Tugay’a çiçek takdim etti. Gecenin sonunda Başkan Dr. Cemil Tugay da, Karşıyakalı muhtarlara anı plaketi verdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x