İsrailli bakanın resmen gözü döndü! Dünyayı ayağa kaldıran sözler: Yaşam hakları yok… Gazze’ye atom bombası olasılıklardan biri

Abluka altındaki Gazze’yi havadan ve karadan vuran İsrail bir yandan kara birlikleri ile Gazze’ye kuşatmış durumda.

Dünyanın dört bir yanından ateşkes çağrıları gelirken İsrail’den gelen açıklama ‘bu kadarına da pes’ dedirtti.

Aşırılık yanlısı Otzma Yehudit partisinden bir bakan, İsrail’in Gazze’deki savaştaki seçeneklerinden birinin bölgeye nükleer bomba atmak olduğunu söyledi.

Radyo Kol Berama’ya verdiği röportajda bölgeye atom bombası atılıp atılmayacağı sorulduğunda Kültür Mirası Bakanı Amichai Eliyahu ‘bu olasılıklardan biri’ dedi.

Binlerce sivile mezar olan bölgeye insani yardım ulaştırılması ile ilgili de konuşan İsrailli bakan skandal açıklamalarda bulundu.

Eliyahu, ‘Nazilere insani yardım göndermeyiz’ dedi.

‘YAŞAMAYA DEVAM ETMEMELERİ GEREK’

Gazze’nin var olma hakkının olmadığını belirten İsrailli bakan, Filistin ya da Hamas bayrağı taşıyan hiç kimsenin yeryüzünde yaşamaya devam etmemesi gerektiğini söyledi.

Kültür Mirası Bakanı olan Eliyahu, savaş zamanı karar alma süreçlerinde yer alan güvenlik kabinesinin bir parçası olmadığı gibi, savaşı yönlendiren savaş kabinesi üzerinde de söz sahibi değil.

Öte yandan İsrail Başbakanı Netanyahu’nun ‘sivilleri silah kullanmaya teşvik ediyoruz’ açıklamasının ardından İsrail’de siviller silahlandı.

Başkent Tel Aviv sokaklarında çok sayıda sivil, günlük hayatta uzun namlulu silahlarla endişelendiren manzaralar oluşturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x